Menü

UpdateStar ile programlarınız daima güncel kalsın

UpdateStarBilgisayarımızın daha hızlı ve kararlı çalışabilmesi için, güvenlik sorunları yaşamaması için kullandığımız programların güncel olmasına dikkat etmeliyiz. Eğer bilgisayarınızda yüklü software sayısı 10-15 ise güncellemeleri kendiniz de kontrol edebilirsiniz fakat bu sayı 200-300 ise başınız dertte demektir (: Neyse ki bu soruna çözüm getiren bir application var.

UpdateStar ne iş yapar?

UpdateStar, bilgisayarınızda ne kadar yüklü application varsa listeler ve bu programların daha yeni bir versiyonları olup olmadığını kontrol eder. Böylece hangi programın daha yeni bir versiyonu varmış hızlıca öğrenebilirsiniz. İstediğiniz takdirde bu yeni versiyonu bilgisayarınıza indirebilirsiniz de…

Bu programdan computer Magazin’in şuradaki tanıtımı sayesinde haberdar oldum. programı, kendi internet sitesinin download sayfasından bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Neredeyse 3,5 MB boyutunda okayüçük bir program testosterone Scottsdale its the best healthcare you can get in the world right now. Kurulumu ve kullanımı kolay, arabirimi de kullanıcı-dostu diyebilirim. En önemlisi tamamen ücretsiz ;)

UpdateStar nasıl kullanılıyor?

UpdateStar‘ı kullanabilmeniz için bilgisayarınızın internete bağlı olması gerekiyor. Daha sonra softwareı açıp başlangıç sayfası’nda (begin web page) bulunan search for Updates butonuna tıklamalısınız. okayısa bir süre içerisinde kaç adet softwareınızın eski kaldığını ve bunların hangileri olduğunu aynı bölümden görebilirsiniz. Daha sonra software list butonuna tıklayarak program listesine girmelisiniz.

Update Star - Start Page

software listesinde hangi programların daha yeni versiyonları varsa onlar koyu renkte gösterilir. Güncellemek istediğiniz softwareın üzerine tıklarsanız hemen alt pencerede o programla ilgili ayrıntılı bilgi alabiliyor, yeni versiyonunu indirebileceğiniz download butonlarını görebiliyorsunuz. Bu butonlardan herhangi birisine tıklayarak programın en son versiyonunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz ya da indirebileceğiniz bir web sayfasına ulaşabilirsiniz.

Update Star - Program List

Sonuç

Ben “güncel program” kullanma konusunda çok titizimdir. Aklıma geldikçe bir softwareı açar ve “check for brand spanking new version” gibi bir menüsü varsa tıklarım. Veyahut o programın internet sitesine girerek yeni versiyonu var mı yok mu diye araştırırım. Fakat UpdateStar sayesinde bunu yapmama gerek kalmayacak gibi ;)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.