Menü

VCF Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

vcf dosyası nedir,vcf nasıl açılır,vcf dosyası,vcf dosyası zararlımı,vcf android,vcf iphone…
VCF dosyasını, özellikle Android kullanıcıları yakından bilmektedir. Telefon hafızasında yer alan kişilerin yedeklenmesinde kullanılan bu dosya biçimi, Windows ortamındada Outlook mail programına haberleşme geçmişi olan kişilerin yedeklenerek bir dosya haline getirilmesi ile oluşturulmaktadır.

Özellikle Android telefonlara format atılmadan önce kişilerin yani rehberin yedeklenmesine ihtiyaç duyulur. Format esnasında tüm kişilerin VCF biçiminde daha sonradan tekrar yüklenmek üzere yedeklenmesi özellikle de kalabalık rehbere sahip olan birçok kişi için çok önemlidir. Bu yazımda VCF dosyası açma işleminin nasıl yapılacağını göstermeye çalışacağım.

VCF dosyasını açmanın en kolay yolu bilgisayar ile birlikte gelen Not Defterini kullanmak yada Notepad++ gibi gelişmiş bir txt programı kullanmaktır. Bu metin yazım programları ile VCF dosyalarının içeriğini kolayca açabilirsiniz.Ancak çoğu VCF dosyasında onlarca hatta yüzlerce kayıt vardır. Verilerin çok daha okunaklı ve anlaşılır olabilmesi için VCF dosyası açma esnasında Excel kullanmak da sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Sosyal Medya Paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.