Menü

Wi-Fi Bağlantınızı Güçlendirebilecek Öneriler

Ev ve işyerimizdeki internet bilgisayarlarımıza kablolu olarak bağlandığında Wi-Fi yani kablosuz bağlantı konusunu pek düşünmeye gerek kalmıyor. Ancak akıllı bir telefonu yada dizüstü bilgisayarımızı internete bağlamak istediğimiz zaman güçsüz ve çekmeyen bir Wi-Fi bağlantısı bizlere eziyet olabiliyor. Bugün sizler için Wi-Fi yani kablosuz bağlantılarımızı güçlendirebilecek bazı öneriler sunacağım.

Dünya çapında birçok kişi evlerinde internet bağlantısına sahip. Kelton Research tarafından yapılan bir araştırma sonucunda insanların %28’i Wi-Fi olmadan bir gün geçiremeyeceklerini düşünüyor !!! Diğer insanlar ise Wi-Fi bulunmamasının bir problem olmadığını söylese de evlerindeki Wi-Fi bağlantısında problem yaşadığını belirtiyor. Şimdi sizlere kısaca 4 maddede neler yapmanız gerektiğini anlatacağım.

  1. Modeminizi olabildiğince merkez bir yere koyun : Bu şekilde modeminizden yayılan Wi-Fi bağlantısı tüm odalara daha kolay bir şekilde ulaşacaktır.
  2. Wireless Router (yönlendirici) kullanın : Kablosuz yönlendiricileri evin çevresine yayarak Wi-Fi bağlantısını güçlü bir şekilde evin her tarafında elde edebilirsiniz.
  3. Modeminizin güncel olmasına dikkat edin : Eski tip ve eski model modem kullanmak, Wi-Fi bağlantısının gücünü ve ulaşabileceği mesafeyi önemli ölçüde kısaltır. Yazılımlarında güncel olmasına özen gösterin.
  4. Her zaman internetinizi şifreli olarak koruyun : İnternet bağlantınızı herkese açık olarak ayarlayabilirsiniz ancak bunu yapmak internetin performansını önemli ölçüde düşürecektir. Şifre koyarak kişi ve cihaz sayısını kısıtlayabilirsiniz

İşte yapmanız gerekenler bukadar basit. Şimdi sizlere kolay gelsin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.