Menü

Windows 10 Yazıcı Bağlantı Hatası Çözümü

Windows 10 yazıcı bağlantı sorunu, windows 10 güncelleme sonrası yazıcı bağlanmıyor, windows 10 KB5006738 hatası, Windows 0x0000011b Ağ Yazdırma Hatası, windows yazıcıya bağlanamıyor hatası, tarzında birçok soruya bu yazımızda çözüm bulacağız.
Windows son güncellemelerle birlikte ağdan yazıcı paylaşımı yapılan makinalara yada yazıcılara bağlanamama yazdıramama gibi sorunlarla karşılaşaktayız. Kısa bir süre öncesine kadarda bazı güncelleme dosyalarını silerek bu sorunu aşıyorduk.

Ancak artık birçok bilgisayarda KB5006738 güncellemelerini dahi silemez duruma geldik diyebilirim. Bazı makinalardan silsek bile yine aynı hatayı almaktayız. Hatta  unun yanında regedit dosyasına “RpcAuthnLevelPrivacyEnabled” kaydını girmemizi ve sorunun düzeleceğine dair birçok yazı ile karşılaşmış yapmış ve yine olmadığını göreceksiniz.

Ancak aşağıda vereceğim reg dosyası ile artık windows 10 bilgisayarlarda ağdan yazıcı paylaşımlı cihazlara bağlantı sorunu ortadan kalkıyor.

Tek yapmanız gereken dosya içindeki reg dosyasını hem yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda çalıştırma ardından bilgisayarı yeniden başlatmak olacak, hemde bağlanmak istediğiniz bilgisayardan reg dosyasını çalıştırıp bilgisayarı yeniden başlatmak olacak. Böylece artık Windows 10 yazıcı bağlantı sorunundan kurtulmuş olacaksınız. İster yazıcı ekle kısmından istersenizde paylaşımdaki makinanın ip nosunu girerek yazıcıyı bulup bağlan demeniz yeterli olacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.