Menü

WordPress Optimizasyon

blog denince akla genelde ilk akla gelen WordPress’tir.Altyapısının sağlam ve esnek olması,nerdeyse hertürlü temanın giydirilmesi,ve birçok website online yapımında kolaylığı bakımından çokça tercih edilen bir sistemdir.Kullanım kolaylığıda cabası.Ama yeni başlayanlar birçok özelliğini bilmeyebilir yada her website online açan sql yada tablolarda oynama yapmasını bilmez.Bazende birçgood enough kullanıcı wordpress’şin serveri zorladığından yada yavaşlattığından yakınır.İşte bunu engellemek için yada bir nebze olsa rahatlatmak için özellikle sqli yüklü siteler kullanırsa fevkelade yetenekli bir eklenti.

 

Bu eklenti ile veri tabanı tablolarını optimize edebilir, yazı sürümlerini silebilir, eski onaylanmamış yada istenmeyen yorumları kaldırabilirsiniz. Ayrıca isterseniz bir kullanıcının kullanıcı advertını da değiştirebilirsiniz. Tüm bu yaptıklarınız measurement gözle görülür bir perfonmans kazandıracaktır.

Önce eklentimizin Türkçeleştirilmiş halini buradan indirelim ve yine eklentiler klasörüne atalım. Etkinleştirdikten sonra, araçlar malesüsü altından konrol paneline giriş yapalım. Konrol paneli görüntüsü aşağıdaki gibi.

Buradan istediğimiz işlemleri seçelim. Ayrıca bir kullanıcı değiştirmek isterseniz, eski kullanıcı adını ve yeni kullanıcı isimlerini yazarak, işlemleri başlat diyelim. Hepsi bu kadar.

Şahsen ben eklentiyi kurdum ve kullandım. Gözle görülür bir etkisi oldu diyebilirim. Eğer sizin wordpress sisteminizde tutarsızlık varsa, denemenizde fayda var derim.

Yorumlar 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.