Menü

Yerli Lost Geliyor

Yerli Lost GeliyorDünyada milyonlarca kişi tarafından izlenen Amerikan dizisi Lost benzeri bir dizi TRT ekranlarında izleyici ile buluşacak.

İznik Gölü’nün kıyısında çekimlerine başlanacak dizi, Lost fanatikleri başta olmak üzere gençleri ekranlara kilitleyecek. TRT dünyada büyük ilgi uyandıran Amerikan yapımı "Lost" dizisinin bir benzeri ile atağa geçti. 6 ay süren çekimlerin ardından TRT’ye sunulan 13 bölümlük "Göl" dizisine TRT yönetiminden onay çıktı.

Oldukça farklı bir formatla prime time kuşağındaki dizi rekabetinde TRT’yi güçlendirecek yapım için kararı bizzat TRT Genel Müdürü verdi. Dizinin demo çekimlerini izleyen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, özellikle senaryosunu çok beğendiği Göl dizisinin TRT’de yayınlanmasını istedi. Göl dizisinin konusu da Lost’daki gibi orman ve su kenarlarında geçiyor. Yerli Lost’un çekimlerinde özellikle İznik Gölü kıyıları ağırlıklı kullanılacak. Seti Amerikan dizisine oldukça benzeyen yerli yapımın konusu ise, Lost’tan oldukça farklı.

Devamı konnumuzun içinde…

Göl’ün altında olduğuna inanılan sualtı kentinin içinde yer alan, herkesin ulaşmaya çalıştığı İznik’in simgesi olan çinilerden birinde rastlanan ölümsüzlük madeni ve bu esrarengiz madeni ele geçirmeye çalışan bir takım kişiler ve bunun sonucunda oluşan doğa üstü olayları araştırmak için kasabaya Belediye Başkanı tarafından davet edilen bir araştırma ekibi var. Bu ekibin etrafında dönen ve her bir bölümde ortaya çıkan sırlarla gittikçe tırmanan olaylar zincirinin ekranlara yeni bir heyecan getireceği belirtiliyor.

Ankaralı genç yönetmenler Enver Özüstün, Bengli Aslan’ın yaptığı yeni dizinin sualtı çekimleri iki özel kamera ile suyun 15 metre altında gerçekleştirilecek. Gemlik’teki su altı çekimleri ile başlayan Göl’ün çekim serüveni, Bursa İznik, Ankara Kızılırmak ve son olarak Bolu Topuklu vadisinde sürecek. 45 dakikalık bölümler halinde çekilecek dizinin senaryosu gereği aynı Amerikan dizisi Lost’taki gibi bir grup genç oyuncu başrolleri paylaşacak.

18-45 yaş arası genç bir izleyici kitleyi hedefleyen dizinin genç oyuncuları için görüşmelerin devam ettiği belirtilirken, yapımcı Sinema Sanat Merkezi’nin üzerinde mutabık kaldığı ilk isimler arasında özellikle "Hırsız-Polis" dizisi ile akıllarda kalan Timuçin Esen’in yanı sıra Hakan Eratik, Arda Kural, Seda Akman, Ezgi Asaroğlu bulunuyor. Dizide genç isimlerin yanı sıra Ünal Silver gibi tecrübeli bir isim de bulunuyor. Lost’un yalnızca Amerikan ABC kanalında 2004 yılında yayınlanan ilk bölümü 5 milyon dolara malolurken, Göl dizisi için TRT’nin ayırdığı bütçe daha mütevazi olacak.

TRT ve yapımcı firma filme dair bütçe bilgilerini sır gibi saklarken, özellikle oyuncu seçiminde ünlü dizilerde ön plana çıkmış çok ünlü isimlerden uzak durularak maliyetler düşük tutulacak. Yakında çekimlerine başlanacak dizinin yaz döneminde TRT 1’de yayına gireceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.