Menü

YouTube Artık Türkçe

Türkiye’de de büyük bir talep gören dünyaca ünle video paylaşım sitesi YouTube’ta Türkçe engeli ortadan kalktı. İngilizce bilmeyen kullanıcıların gezinmekte zorlandığı sitede Türk kullanıcıların daha rahat dolaşmasını amaçlayan iki kafadar YouTube’a Türkçe gömlek giydirdi.

Türkiye’de de büyüokay bir talep gören dünyaca ünle video paylaşım sitesi YouTube’ta Türkçe engeli ortadan kalktı. İngilizce bilmeyen kullanıcıların gezinmekte zorlandığı sitede Türk kullanıcıların daha rahat dolaşmasını amaçlayan iki kafadar YouTube’a Türkçe gömlek giydirdi.

Yasin kültür ve Orçun Öztürk isimli iki Türk Mozilla Firefox internet tarayıcısı için geliştirdikleri küçüokay bir eklenti ile kullanıcıların YouTube malesülerini Türkçe görmesine olanak sağlıyor.

www.turkceyoutube.com adresinden erisilen bir sitede Firefox için geliştirilen eklentinin nasıl kurulacağı hem yazılı hem de YouTube’dan yayınlanan bir video ile anlatılıyor. Bu eklenti tek bir tıklama ile yüklenebilirken, Firefox bir sonraki acilistan itibaren YouTube’un İngilizce olan menülerini Türkçe olarak göstermeye başlıyor.

YouTube’da Türkçe menüler için yapılması gerek ise sadece bir Firefox net tarayıcıya sahip olmak ve Yasin ile Orçun’un hazırlamış oldukları siteyi ziyaret etmek.

Eğer bu sayfayı Mozilla Firefox’da Actıysanız Linke Tıklayıp Eklentiyi ekleyebilirsiniz..!! http://www.turkceyoutube.com/turkceyoutube.xpi
Ve Ayrıca Videonun Linki: http://www.youtube.com/watch?v=pEBILik0yoI

Sosyal Medya Paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.