Menü

YouTube Dizi Yayınlamaya Başlıyor!

YouTube, Dexter ve megastar Trek gibi dizilerin yayınına başlayacağını duyurdu. Amaç daha fazla reklam.

Dünyanın en çok ziyaret edilen video portalı olan YouTube‘tan geçtiğimiz Cuma günü yapılan açıklamaya göre website, bundan sonra bazı television dizilerinin tamamına kesintisiz olarak bünyesinde yer verecek.

Geniş bilgi konumuzun devamında..

YouTube‘ta gelecek gören ve bu video portalını satın almak için yüklü bir meblağı gözden çıkaran Google, alımdan okayısa süre sonra YouTube’un büyüme oranını daha da katladı ve sadece geçtiğimiz Temmuz ayında, YouTube’ta yer alan videolar tam 5 milyar kez görüntülendi.

İnternet kullanıcılarının artworkıok daha uzun süreli videoları izleyebildiklerini dile getiren YouTube’tan Jordan Hoffner, YouTube’un bundan sonra izleyeceği stratejinin de tamamen kullanıcıların beklentisine göre hazırlandığının altını çizdi.

"Dexter", "Beverly Hills, 90210" ve "big name Trek" gibi television dizileriyle birlikte uzun soluklu video içeriğine sahip olan net sitelerini yakalamaya çalışan YouTube, videoların başına ve sonuna reklamlar koyarak uzun süreli bu videolar sayesinde reklam gelirlerini de artıracak.

okısa videolarda reklamların kullanılması için önceden daha çadequate banner’lardan faydalanmayı düşündüklerini dile getiren YouTube’un ürün yöneticisi Shiva Rajaraman, kısa formlu videoların şu an için oldukça popüler olduğunu söylerken, YouTube’un 10 dakika sınırlamasının da sitede yayınlanan bazı belgesel ve dizi bölümlerinden dolayı yavaş yavaş ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Kaynak: TIKLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.