Menü

Youtube Kapandi

Youtube KapandiOlacak iş değil ama youtube.com Türkiye’ye tamamen kapatıldı. 

Ne kadar saçma !!

1 pire için yorgan yapmak gibi bi söz vardı ya..

 Bakalım ilerleyen günlerde gelişmeler ne yönde olacak.

Umarım four-6 gün içinde youtube yeniden Türk’lere açılır.

 

Yazının devamında geniş açıklama mevcuttur.

urun=60;
sid=11763;
channel=12860;
banner=628;
kategori=19;
w=300;
h=250;
wmid=4135;
area =”tahaerakay.com”;
tip=”Banner”;adsrv=1;jsai=”1a7d70b67e83bd37″;

Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi, Mustafa Kemal Atatürk’e "Turko Maymun" diyerek hakaret edildiği gerekçesiyle "youtube.com" adlı internet sitesine Türkiye’den erişimi engelledi.
Ankara Cumhuriyet Savcısı kürşat Kayral, Nöwagerçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurarak "youtube.com" adlı siteye Türkiye’den erişimin engellenmesi talebinde bulundu. Sitede "Turko Maymun" denilerek, Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edildiğini belirten Kayral, siteye Türkiye’den erişimin yasaklanmasını istedi. Kayral, mahkemeye yazdığı yazıda şunları belirtti:
 

5816 sayılı kanun

"Yapılan suç ihbarı üzerine başlatılan 5816 sayılı Atatürk’e Karşı İşlenen Suçlar Hakkında Kanun ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 299 (Cumhurbaşkanına hakaret), 301 (Türk milletini aşağılamak) ve a hundred twenty five/3-a (kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret) maddelerine aykırılıokay suçlarından yapılan soruşturmada; youtube.com sitesinde ‘turko maymun’ isimli video klibi ile yapılan yayın hakkında 5651 sayılı yasa gereği web sitesine erişimin engellenmesine karar verilmesi talep olunur."
Mahkeme, bu talebi yerinde bularak dün akşam siteye erişimi engelledi. Siteye girmek isteyenler ekranda "Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir" açıklamasıyla karşılaştı.

Yorumlar 1

  • şimdi o vidyolar oraya konmadan önce editörlerin önünden geçiyor. Editör izlemiş
    ATAmıza yapılan şerefizliklere onay vermiş demekki bence karar çok yerinde ve bir daha açılmaması lazım o salak sitenin en azından bizim tarafımızdan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.