Menü

Google Chrome’a Yeni Rakip! Samsung İnternet

Samsung, 2012’de yayımlamış olduğu ve bugüne kadar mobil cihazlarında sunduğu Samsung Internet uygulamasını masaüstü bilgisayarlara getirmiş durumda. Samsung Internet, şimdilik Windows bilgisayarlara özel olarak çalışmakta. Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung, yıllar önce mobil cihazları için yayımladığı “Samsung Internet” isimli internet tarayıcısını masaüstü cihazlara getirdi. Samsung Internet, bundan böyle Windows tabanlı bilgisayarlarda da çalışacak. Yaşanan bu gelişme ile birlikte Google Chrome’a yeni bir rakip geldiğini söyleyebiliriz.

lk defa 2013 yılında yayımlanan Samsung Internet, Chromium alt yapısını kullanmakta. Bu internet tarayıcısı, Google Chrome ve Microsoft Edge ile aynı çalışma mantığını kullanmakta. Durum böyle olunca Google Chrome’daki pek çok özelliğin Samsung Internet için de geçerli olduğu bilgisini verebiliriz.

Samsung Internet’in masaüstü sürümü, genel yapısı ile Google Chrome’a benzerlik göstermekte. Ancak tarayıcı için daha sade bir tasarım oluşturuldu. Bu durum, bazı kullanıcıların hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Yaptığım kontrollerde, Samsung Internet’in masaüstü sürümünün şu an için Türkiye’de erişime açılmadığını görmekteyim. Ancak bu durum, çok yakın bir gelecekte umuyorumki değişecektir. Eğer Samsung Internet’in Microsoft Store’daki sayfasına ulaşmak isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.