Menü

Site Hızının SEO’ya Etkileri

Geçtiğimiz yıllarda Google arama motoru algoritması net kullanıcılarının herhangi bir web sitesinde yaşamaları olası durumları göz önüne alarak çalışmalarını uygulamak için yola koyuldu. Bu durum da website hızının seo’ya etkisi faktörü de bu konuyu etkileyen faktörler arasında yerini aldı. Bunun sebebi de Google algoritmasına ve farklı uygulanan güncellemelere göre internet sitesinin hızı seo’yu oldukça fazla etkilemesinden kaynaklanıyor. Konumuzun devamında site hızının search engine optimization’ya nasıl etki ettiğine dair bilgileri bulacaksınız.

Website Hızı Önemi

Bir internet sitesinin hızı o siteye giriş yapan kullanıcı sayısının artmasında nasıl önemliyse bir o kadar seo için önemlidir. Yapılan araştırmalar da bu yargıyı doğrular nitelikte. Zaten Google ve kullanıcıların bir internet sitesinden en büyüokay beklentisi hızlı olmasıdır. Google’ın hıza verdiği önem, aslında doğrudan webmaster araçlarında yer alan farklı kaynaklardan anlaşılabilir. Ya da yapılan arama sonuçlarında kendi hızını belirten göstergeleri de sürece dahil etmesinden anlaşılabilir. Yine Google bu konuda yayınlamış olduğu blog yazıları ile beklentilerini açıkça ifade ediyor. Website hızı özellikle Mobil sürümde hızlı değilse masaüstü sürümlerde ilk sayfada çıkıyorken burada üçüncü ya da dördüncü sayfada çıkabiliyor.

Website Hızı Nasıl Ölçülür?

Site hızını basit bir şekilde Google PageSpeed aracı ile ölçebilirsiniz. Bu araç web sitenizi yavaşlatan unsurları length ayrıntılı biçimde sunan bir Google aracıdır. Hizmeti hiçbir ücret ödemeden kullanarak sitenizdeki problemlerin kaynağını tespit edebilirsiniz. Ve sorunun bu olduğunu fark ederseniz hem hız hem de diğer alanlarda seo için gerekli müdahaleleri gerçekleştirmek adına bizden destek alabilirisiniz.

Site Hızının SEO’ya Etkileri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.