Menü

Ay: Aralık 2009

Büyük Dosya Transferi

Gelişen internetle birlikte dosya paylaşımlarıda hızla arttı.Günümüzde birçgood enough dosya upload sitesi mevcut.Ama birçoğu kısıtlı hizmet ve alanla hizmet vermekteler.Büyüok boyuttaki dosyaları yüklerken birçadequate kısma ayırarak atma ihtiyacı duymaktayız.Buda bize zaman kaybettiriyor.Ama öye servisler çıokayıyorki 2gb’a kadar dosyalarımızı hızlı ve güvenli bir şekilde yükleyip paylaşmak ve göndereceğimiz yere göndermek artworkıokay mümkün.

Google Chrome Eklentileri

Sektöre hızlı bir giriş yaptıktan sonra denemeler,hatalar check sürüşleri derken tam manasıyla benimde gözdem olan bir browsere dönüştü.Sadelik ve hız burda etken faktördü.Başlangıçta çok sade gelsede bu sadelikten bıkan ve eklentilerle ortalığı tozu dumana katmayı bekleyen kullanıcılar gün geçtikçe artworkıyordu.Şimdilerde 500ün üzerinde eklentiye sahip Chrome.

Profil Fotoğrafının İncelikleri

Sosyal ağların artmasıyla birlikte profil alanlarının çoğalması ve çeşitlenmesiyle karşı karşıyayız.Eskiden öylemiydi benim bildiğim bir siberalem birde yonja vardı 🙂 Şu zamanların en popüler sosyal ağ sitesi bildiğiniz gibi fb.fb ile birlikte fotoğraf paylaşımıda arttı.Bununla birlikte sahtecilikte artmış durumda.İşin kötü yanlarını biryana bırakıp biz keyfimize ve konumuza bakalım.fb tarzı sitelerde sıokayça karşılaştığım bir durum karşıma …

WordPress Yorumlarda Html Engelleme

junk mail yorumlardan sıokıldınızmı,spamlarda gelen abuk sabuk mesajlardan ve linklerden sıkıldınızmı,başınız beladamı,yada yorumlarda renkli kalın ve italik yazılmasını istemiyormusunuz? O zaman bu tam sizlik.Yapmanız gereken sadece HTML etiketlerini kaldırmak için temamızın capabilities.php dosyasına aşağıdaki kodu dahil ediyoruz:  

PlayStation 4 Yolda

PlayStation 4 için söylentiler çıkmaya başladı. PS3’lerde kullanılan CELL işlemciler PS4’te kullanılmayacak. Intel veya IBM’in geliştirmiş olduğu işlemcilerin kullanılacağı söylentiler arasında. PS4’te en az maliyetli işlemcinin kullanılması öngörülüyor.Yeni PS4’ün işlemcileri 6 veya 8 çekirdekli olacak. L3 önbellekleri ise 24 mb ve 32 mb olacak. Her çekirdek aynı esnada 4 komutu birden çalıştırabilecek kapasiteye sahip olacak.Yeni …